Canlı Destek

 
Documents
 
Türkiye Tanıtım

 
Resim Galerisi

 
USD / EURO
 
Hava Durumu

 

  Su altı - Dalış

 Alanya Sualtı Turizminin en önemli özelliği, dalış yerlerinin şehir merkezinde ve kale etrafında yer almasıdır. Bu avantajı sayesinde bir gün içerisinde ikiden fazla dalış yapmak mümkündür. İlginç bitki örtüsü, çeşitli sualtı canlıları, özellikle sualtı mağaraları ve kovuklar Alanya’yı gözde bir dalış bölgesi haline getirmiştir.
09.20 – 09.45
Müşterilerin dalış merkezine transferi, kayıt işlemlerinin yapılması ve malzeme verilmesi.
10.30 – 11.00
Eğitmen ve Rehberler tarafından, dalış teknelerinde kendi gruplarına yönelik brifing verilmesi, dalış plan ve organizasyonunun yapılması.
11.00 – 11.15
Dalış bölgesine varılması ve birinci dalışa geçilmesi.
13.00 – 14.30
Öğle yemeği ve dinlenme molası (mola esnasında teknelerde güneşlenme, yüzme ve şnorkel yapma imkanı vardır).
14.30 – 15.00
Farklı dalış noktalarına gidilerek ikinci dalışa geçilmesi.
17.00 – 17.30
Teknelerin limana dönüşü ve müşterilerin otellerine geri bırakılması.
GÜNLÜK TUR PROGRAMI
 Sabah otellerinden  saat 09:20 ila 09:45 arasında alınırlar. Kendi dillerinde konuşan personeli tarafından karşılanan misafirlerin 10-12 dakika süren kayıt işlemleri gerçekleşir. Uluslar arası dalış sigortası için gerekli belgeleri dolduran misafirlere, malzeme kartları  ve malzemeleri verilir. Malzemesini alan  tekneye götürülür. Dalış teknesi 10:15 ila 10:30 arası dalış için hava ve deniz şartlarına göre saptanan dalış noktasına hareket eder. Dalış noktasına hareket esnasında dalış yapacak misafirlere eğitmenleri tarafından dalışla ilgili teorik bilgiler ve dalış noktası ile ilgili brifing verilir. Teorik bilgi ve brifingin verilmesinden sonra ilk dalış saat 11:00 gibi başlar. 5 kişilik gruplara ayrılan dalıcılara 2 eğitmen eşlik eder. Her dalış takriben 30-35 dakika sürer. Yeterli dalış eğitmenine sahip olan  dalış teknelerinde, aynı anda 5 grup dalışa inebilir. İlk dalışlar 12:30 ila  12:45 arası sona erer ve bunu teknede öğlen yemeği takip eder. Teknelerinde tamamen krom ankastre mutfaklara sahip olan    tek tip değil, değişik fırın ve ızgara yemeklerinin yanı sıra , meyve ikram ederek bu güzel dalış gününü misafirleri için kusursuz hale getirmeye çalışırız. Yemekten hemen sonra saat 14:00 ila 15:00 arası misafirler konforlu, temiz ve nezih  teknelerinin tadını çıkarın. Bu bölümde  yüzme, teknelerin üst katlarında  güneşlenme, güneşlik olan bölümde ise dinlenme ve kale manzaralı bölgede doğanın tadını çıkarma fırsatı bulunun. Saat 15:00 de ikinci dalışların başlamasıyla dinlenme sona erer. Dalışların sona ermesiyle dalışlarını başarı ile bitirenler günün hatırası olarak, Günlük Dalış Belgelerini dalış eğitmenlerinin imzalarıyla tören havasında alırlar. Gün neşe içinde bitmiştir ve saatler 17:00 civarıdır. Misafirler tekneler yanaşmadan beklemeye başlayan klimalı araçlara bindirilerek otellerine geri bırakılırlar.