Canlı Destek

 
Documents
 
Türkiye Tanıtım

 
Resim Galerisi

 
USD / EURO
 
Hava Durumu

 

  K.A.S Turu

K A S Turu - Aspendos Side Şelale

K A S Turu
Salı - Perşembe - Pazar
Günübirlik bu gezi firmamızın diğer turları gibi başarıyla yaptığı, yorucu olmayan, sabah kahvaltıdan sonra bulunduğunuz yerden veya bize bildireceğiniz noktadan alıp, tekrar istediğiniz yere bırakacağımız, Alanya veya çevresine gelmişken katılmanızla hoş vakit geçireceğiniz ve bölgeye her gelişinizde yeniden gitmek isteyeceğiniz bir turudur.
Alanya ve civarında bulunmanız sizin için bu gezilmesi görülmesi gereken yerlere gitme fırsatıdır çünkü Aspendos tiyatrosu yaklaşık iki bin sene önce yapılmış ve hala içerisinde konser verilebilen dünyadaki en iyi korunmuş "en az yıpranmış" antik anfi tiyatrosudur.
Hiçbir ses yükseltici alet olmadan sanatçının veya konuşmacının sesinin 15 000 kişi kapasiteli tiyatronun her yerinden işitilebildiğini yerinde göreceksiniz.
Tamamen beyaz mermerden yapılmış olağanüstü oyma ve kabartmaları başta olmak üzere Side tarihin derin izlerini taşıyan bir kenttir. Burayı da rehberlerin refakat ve bilgilendirmesiyle doya doya grupla gezeceksiniz.
Side'deki Tarihi Eserler
Kent Surları
Büyük Kent Kapısı
Doğu Kapısı
Su Kemerleri
Büyük Anıtsal Çeşme
Agora
Anıtsal Kütüphane ve Devlet Agorası
Piskopos Sarayı ve Bazilikası
Vespasianus Çeşmesi
Üç Havuzlu Çeşme
Tiyatro
Men Tapınağı
Baküs Tapınağı
Antalya şelalesi ile de çok ünlüdür. Karşısından yanından hemde arkasından görülebilen tabiat harikası şelaleyi de gezeceğiz ve arkasına gitmek için mağara tünelden geçeceğiz